Isparta Süleyman Demirel

 • şehir

  ŞEHİR

  Isparta

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2000

 • havalimanı adres

  ADRES

  Isparta
  MERKEZE UZAKLIK :

 • telefon

  TELEFON

  0246 559 20 08

Isparta Süleyman Demirel Hakkında Bilgi

1997 yılında hizmete giren Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Burdur il merkezleri ile Keçiborlu, Dinar ilçe merkezlerinin ortasında bulunmaktadır. Toplam olarak 5400 m2'lik bir alana sahip olan havalimanı iç ve dış hat ortak kullanımlı bir terminal olup yıllık 1.500.000 yolcu kapasitesine sahiptir. Havalimanında 3000x45 metre boyunda 120 PCN bir adet beton pist ve 6 uçak kapasitesine sahip 350x100 ebadında 100 PCN beton apron bulunmaktadır. Türk Hava Yolları haftanın 7 günü Isparta havalimanından İstanbul havalimanına karşılıklı seferler düzenlemektedir.

Havalimanında ayrıca farklı zamanlarda İran’dan Charter seferleri düzenlenmektedir. Havalimanında tamir bakım ve boya hangarı faaliyet göstermektedir. Geçmişten günümüze birçok yolcuya hizmet vermiş olan havalimanı her geçen gün gelişmeye ve yenilenmeye devam ederek daha iyi hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. İç ve dış hatlarda bulunan ve yolcuların daha iyi vakit geçirmesinde yardımcı olan büfe hizmetleri uçak bileti saatini bekleyen müşterilerine hizmet sunmaktadır. Havalimanında Check-in salonu ortak olarak kullanılmaktadır.

Haritada Isparta Süleyman Demirel
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Isparta Süleyman Demirel Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()