Esenboğa

 • şehir

  ŞEHİR

  Ankara

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1955

 • havalimanı adres

  ADRES

  Balıkhisar Mh., Özal Bulvarı, Akyurt/Ankara
  MERKEZE UZAKLIK : 28

 • telefon

  TELEFON

  (0312) 590 40 00

Esenboğa Hakkında Bilgi

Ankara'nın Çubuk ve Akyurt sınırlarında bulunan ve Türkiye'nin ikinci büyük hava limanı olan Ankara Esenboğa havalimanı, şehir merkezinden 28 km uzaklıktadır. 1955 yılında açılarak hizmete giren hava limanına ulaşım için belediye otobüsü, Belko otobüsü, taksi ve şehrin birçok semtinde bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşılabiliyor. Şahsi araçları ile hava limanına gelmek isteyenler için burada 700 araç kapasiteli ve 6.000 m² alana sahip açık otopark bulunmaktadır.

Hava limanının hem iç hatlar hem de dış hatlar bölümünde kafeler, restoranlar, mağazalar, bankamatikler ve dinlenme salonları mevcut. Ayrıca, üst düzeyde konfor ve rahatlık sağlayan VIP salonları da bulunuyor. Ücretsiz internet hizmetinin de verildiği hava limanında hediyelik eşya almak için çok fazla seçenek de mevcut. Hava limanında çok fazla hava yolu şirketinin uçak bileti satış ve check-in bankoları da bulunmakta ve bu işlemler için teknolojik alt yapı sayesinde fazla beklenmemektedir. Hava limanının yakınlarında ise her bütçeye uygun çok miktarda otel bulunuyor, bunlardan bazıları; Sheraton Otel, Dedeman ve Ankara Hilton olarak sayılabilir.

Haritada Esenboğa
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Esenboğa Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()