Elazığ

 • şehir

  ŞEHİR

  Elazığ

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1938

 • havalimanı adres

  ADRES

  Yaşilyurt Mahallesi, Havalimanı Caddesi, Elazığ Havalimanı, 23000 Akçakiraz Belediyesi/Elazığ
  MERKEZE UZAKLIK : -

 • telefon

  TELEFON

  (0424) 255 14 10

Elazığ Hakkında Bilgi

Bingöl karayolu üzerinden bulunan Elazığ havalimanı şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanı ilk olarak 1938 yılında sadece ana pist olarak hizmet vermekteydi daha sonra 1942 yılında tamamen tamamlanarak büyük bir havalimanı olarak hizmet vermeye başladı. 1960 yılında sivil uçuşlara daha sonra 1996 yılında ise gece uçuşlarına başladı. Yetersiz olarak düşünülen havayolu 2006 yılında yapılan ihale ile büyütülmüştür. 2009 yılında ise tamamlanmış haliyle hizmet vermeye devam etmektedir. Birçok havayolu firması bulunmaktadır ve uygun fiyattan uçak bileti satışı yapılmaktadır.

Uygun fiyattan satış yapan internet siteleri üzerinden veya çok erken bilet alarak uçuşu makul fiyatlara indirebilirsiniz. Sadece yurt içi değil yurt dışı uçuşları da bulunmaktadır. Bunları güncel olarak takip ederek hangi ülkelere uçuşun olduğunu öğrenebilirsiniz. Atlasjet, Sunexpress, Pegasus, Onur Air, Anadolujet, Borajet, İzAir firmaları sadece yurt içinde hizmet vermektedir. Birçok paketi kullanarak ucuz şekilde uçmak için düzenli olarak güncel paketleri kontrol etmenizde fayda var. Elazığ üzerinden yapılan hava yolu ulaşımlarında bir çok kez indirim yapılmaktadır.

Haritada Elazığ
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Elazığ Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()