Diyarbakır

 • şehir

  ŞEHİR

  Diyarbakır

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2017

 • havalimanı adres

  ADRES

  Ağaçgeçit Mahallesi, KAMIŞLI BULVARI, 21090 Bağlar/Diyarbakır
  MERKEZE UZAKLIK :

 • telefon

  TELEFON

  (0412) 233 27 19

Diyarbakır Hakkında Bilgi

1952 senesinde taşımacılık alanında hizmet vermeye başlayan ve oldukça kapsamlı ve geniş bir yolcu kapasitesine sahip olan Diyarbakır Havalimanı hem sivil hem de askeri bir havalimanı olarak hizmet hayatına devam etmektedir. Şehir merkezine ortalama 10 km'lik bir uzaklıkta bulunan ve Diyarbakır Belediyesi tarafından sağlanan çeşitli servis hizmetleri sayesinde ulaşımı kolaylaşan havalimanı, iç ve dış hatlar terminalleri ile uluslararası uçuşlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Yaz tarifesine göre 24 saatlik uçuş hizmeti vermekte olan havalimanı, özellikle doğu bölgesi uçuş trafiğinin merkezi sayılmaktadır. Terminal binaları içerisinde yer alan çeşitli kafe, yemek alanı ve rent a car hizmetleri ile de yolcuların daha keyifli bir uçuş yaşamalarına olanak sağlayan havalimanı, yolcu sirkülasyonu bakımından da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Uçak bileti rezervasyonu ya da alımı yaparak havalimanı hizmetlerinden faydalanabilir aktarma seçenekleri sayesinde rotanızı bu havalimanına göre de çizebilirsiniz. Özellikle komşu ülkelerden olan İren, Suriye ya da Irak gibi Orta Doğu ülkelerinin uçuşlarına ev sahipliği yapan havalimanı hemen hemen her yerden gerçekleşen uçuşlar için de ideal bir iniş noktası olarak görülmektedir.

Haritada Diyarbakır
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Diyarbakır Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()