Çorlu

 • şehir

  ŞEHİR

  Tekirdağ

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1998

 • havalimanı adres

  ADRES

  Seymen Mahallesi, 59850 Önerler Köyü Çorlu/Çorlu/Tekirdağ
  MERKEZE UZAKLIK : 5

 • telefon

  TELEFON

  (0282) 682 40 36

Çorlu Hakkında Bilgi

İlk kez 1998 senesinde hizmet vermeye başlayan Tekirdağ Çorlu Havalimanı DHMİ tarafından Atatürk Havalimanı'nın yükünü hafifletebilmek adına açılmıştır. Sivil ve askeri olmak üzere iki alanda da hizmet veren havalimanının inşaatı 1995 senesinde başlamıştır.

Çorlu Havalimanı'na ihtiyaç duyulmasının başlıca nedeni ise Sovyet Rusya'nın dağılmasının ardından Türki Cumhuriyetler tarafından ülkemize yapılan uçuş sayısında yaşanan artışın yalnızca Atatürk Havalimanı tarafından karşılanmasına engel olarak bu yoğun limanın yükünün hafifletilmesini sağlamaktır. Böylece dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından bizzat açılışı gerçekleştirilen Çorlu Havalimanı hizmete girerek uluslararası hava trafiğine açılmıştır.

Şehir merkezine yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta bulunan havalimanı Çorlu ilçesine bağlı bulunan Seymen Köyü civarlarında yer almaktadır. İç hatlar, dış hatlar ve kargo terminalleri olmak üzere toplamda üç terminale sahip olan Çorlu Havalimanı, özellikle Balkan ülkelerinin ülkemize ulaşımı açısından oldukça kolay bir lokasyonda bulunmaktadır. Hemen hemen her uçak bileti satış platformundan faydalanarak bilet satın alabileceğiniz havalimanı için Çorlu Belediyesi tarafından belli saatlerde kaldırılan belediye otobüsü seferleri de yolcular için hizmet vermektedir.

Haritada Çorlu
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Çorlu Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()