Atatürk

 • şehir

  ŞEHİR

  İstanbul

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1900

 • havalimanı adres

  ADRES

  Yeşilköy Mahallesi, 34149 Bakırköy/İstanbul
  MERKEZE UZAKLIK :

 • telefon

  TELEFON

  (0212) 463 30 00

Atatürk Hakkında Bilgi

İstanbul 'un Avrupa yakasında bulunan ve uçuşlarını uluslararası gerçekleştiren Atatürk Havalimanı 1953 yılında uçuşlara başlamıştır.

Önceden adı Yeşilköy Havalimanı olan şu anki adıyla Atatürk Havalimanı, 1984 yılında Atatürk Havalimanı adını almıştır. 2013 yılı istatistiklerine göre dünya çapında en çok sefer gerçekleştiren on sekizinci sırada bulunan Atatürk Havalimanı, Türkiye çapında ise birinci sıradadır. Günlük olarak 1200 uçak kullanan havalimanı, Avrupa adına çok önemli olup, transit yolcu havalimanı haline gelmiştir.

Atatürk Havalimanının bu kadar çok tercih edilme sebeplerinden biri, ICAO örgütü tarafının sınıflandırmasına göre, CAT 3 özelliğine sahip olmasıdır. Ayrıca hava durumu kötü şartlarda ise bile uçuşların gerçekleşebilmesi ve uçakların iniş veya kalkış yapabilme özelliği de buna dahildir. Bu özelliklerin uluslararası olan bir havalimanında olması, Avrupa'nın önde gelen havalimanlarından olması açısından ayırt edici olmuştur.

Uçak bileti fiyatları açısından pek sorun barındırmaması tercih açısından da son derece önemlidir. Bunun sebebi uçak firmalarının çeşitliliği olup çoğu yolcu tarafından memnun kalınmaktadır. 130 'un üzerinde havayolu firması bulunduruyor. Bu sayının da giderek artacağı düşünülüyor.

Haritada Atatürk
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Atatürk Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()