Antalya

 • şehir

  ŞEHİR

  Antalya

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

 • havalimanı adres

  ADRES

  Antalya
  MERKEZE UZAKLIK :

 • telefon

  TELEFON

Antalya Hakkında Bilgi

Türkiye'nin en güzel tatil merkezlerinden olan Antalya'nın şehir merkezine 13 km mesafede bulunan modern Antalya havalimanı, 1960 yılında hizmete başlamıştır. Şehre gelen yerli ve yabancı turist sayısının artmasından dolayı sürekli gelişen ve yenilenen hava limanı, kemer, Fenike ve Kaş gibi birçok tatil beldesine ulaşım için de merkez konumundadır ve bu maksatla çoğu tur şirketleri, otobüslerini hava limanından başlatmaktadır. Hava limanı ulaşımı havaş servisleri, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama hizmeti ile sağlanmaktadır. Yeni yapılan raylı sistem Antray ise en ucuz ve hızlı ulaşım aracı olarak tercih edilmektedir.

Hava limanında iki adet dış hatlar terminali bulunuyor ve yıllık ortalama 25 milyon yolcuya hizmet veriyor. Hava limanının açık otoparkı ise otobüs filolarını dahi rahatça alabilecek kapasiteye sahip. Antalya hava limanından uçak bileti alarak uçuş seferlerini bekleyen yolcular, ücretsiz wifi hizmetinden faydalanabilir, büfelerden karınlarını doyurabilir ve hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirler. Ayrıca hava limanında yenilenmiş ve modern bir VİP salonu da bulunuyor. Konaklamak isteyen yolcular hava limanına çok yakın konumda olan Antalya Otel, Club Hotel Sera ve Lara Otel gibi çok fazla seçeneğe sahiptirler.

Haritada Antalya
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Antalya Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()