Muş Kalkışlı Uçak Seferleri

Muş Varışlı Uçak Seferleri

Muş Hakkında

hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş, tarihi ve kültürel değerler açısından büyük bir turizm potansiyeline sahip olan yerleşim yeridir. Köklü bir kültüre sahip olması nedeni ile turizm açısından çok ziyaretçi kazanmaktadır. Yaz kış Muş iline ziyarete gelen turistleri görmek mümkündür.

Muş İklim

hakkında

Sert kara iklimine sahip olan Muş ilinde kış mevsiminde çok fazla kar görülmektedir. Yazlar son derece kısa ve kurak geçmektedir. Yaz mevsimi çok sıcak geçerken kış mevsimi de çok soğuk geçmektedir.

Muş nasıl gidilir?

hakkında

Muş iline gidebilmek için kara yolu, demir yolu ve hava yolu seçeneklerini tercih etmek gerekmektedir. Uçak bileti alarak Muş iline gitmek isteyenlerin il merkezine 18 km uzaklıkta olan havaalanına ulaşması sağlanmaktadır.

Muş Mutfağı

hakkında

Muş ili zengin bir mutfağa sahiptir. Hayvancılık ile kalkınan Muş ilinde et en önemli besin kaynağı olmaktadır. Domatesli lahana dolması, keşkek, çorti, Muş köftesi, mırtöge, herse ve cavbelek yemekleri Muş mutfağının önde gelen yemekleri arasındadır.

Muş Gezilecek Mekanlar

hakkında

Geleneksel Muş evleri, ören yerleri, kaleler, hanlar, kiliseler, camiler, hamamlar, göller ve ovalar Muş ilinin gezilmesi ve görülmesi gereken mekanları arasında bulunmaktadır. Arak Manastırı, Çengilli Kilisesi Muş iline giden herkesin görmeden dönmemesi gereken yerlerdendir.

Muş Alışveriş

hakkında

Geleneksel el sanatlarının oldukça başarılı olduğu Muş ilinde alışveriş yapılabilecek çok fazla mekan bulunmaktadır. Halıcılık, keçecilik, kilimcilik, hasır örmeciliği el sanatları ile ortaya konulan eserler alışveriş yapmak için çok uygun olmaktadır.

Muş Ulaşım Yolları

hakkında

Ulaşım ağının Muş ilinde son derece başarılı olması nedeni ile Muş'a gitmek isteyenlerin özel araçlarını, hava yolunu ve demir yolunu tercih etmesi mümkün olmaktadır. Otobüs terminalinin bulunduğu şehir merkezine ulaşmak için Türkiye'nin her yerinden otobüs bileti almak mümkündür.

 

Haritada Muş

Muş Uçak Firmaları

Muş Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat