Kahramanmaraş Kalkışlı Uçak Seferleri

Kahramanmaraş Varışlı Uçak Seferleri

Kahramanmaraş Hakkında

hakkında

Biberi, dondurması ve tarhanası ile ünlü olan Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır. Kurtuluş Savaşının başlamış olduğu yer olan Kahramanmaraş yapmış olduğu kahramanlıklar nedeni ile ismini başarısına bağlı olarak kazanmıştır. İstiklal Madalyasına sahip olan tek ilimizdir.

Kahramanmaraş İklim

hakkında

Akdeniz iklim tipine sahip olmasına rağmen denize uzaklık ve yükselti olması nedeni ile daha çok karasallaşmış bir Akdeniz iklim tipi bulunmaktadır. Yazlar ılık ve kışlar oldukça soğuk geçmektedir.

Kahramanmaraş Nasıl Gidilir?

hakkında

Hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile Kahramanmaraş iline ulaşmak mümkündür. Kent merkezinde havalimanı bulunması nedeni ile Türkiye'nin her tarafından uçak bileti alarak Kahramanmaraş iline ulaşmak mümkündür.

Kahramanmaraş Mutfağı

hakkında

Türkiye'nin en değerli mutfağına sahip olması nedeni ile Maraş yemekleri çok sevilmektedir. Tarhana, köfte, armut kurusu, Maraş tava, Acem pilavı, eli böğründe, Kallili köfte, un sucuğu, Maraş paça, Sömelek köfte, Yoğurtlu dövme çorbası Kahramanmaraş iline özgü yöresel lezzetler arasında yer almaktadır.

Kahramanmaraş Gezilecek Mekanlar

hakkında

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yerler arasında Kahramanmaraş kalesi, Kahramanmaraş müzesi, Eshab-ı Keyf Mağarası, Döngel Mağarası, Mercimek Tepesi ve Başkonuş Yaylası yer almaktadır.

Kahramanmaraş Alışveriş

hakkında

Merkezi konumda çok sayıda tarihi çarşıların olması nedeni ile Kahramanmaraş ilinde alışveriş yapmak son derece keyif vermektedir. Mazmanlar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Çinili Çarşı ve Bakırcılar Çarşı tercih edilen mekanlar arasındadır.

Kahramanmaraş Ulaşım Yolları

hakkında

Hem kara hem de demir yolunu kullanarak Kahramanmaraş iline ulaşım sağlamak mümkündür. Akdeniz Bölgesinin doğusunda yer alan Kahramanmaraş konumu itibari ile kara yolu ile ulaşıma uygun olması nedeni ile hem özel araçlar ile hem de toplu taşıma araçları ile Kahramanmaraş'a gitmek mümkün olmaktadır. Otobüs terminali Kahramanmaraş ilinin merkezinde yer almaktadır. Şehir içinde ulaşım ve konaklama da çok rahat olmaktadır.

Haritada Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Uçak Firmaları

Kahramanmaraş Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat