Isparta Kalkışlı Uçak Seferleri

Isparta Varışlı Uçak Seferleri

Isparta Hakkında

hakkında

Batı Akdeniz’de bulunan Isparta, Göller Yöresi olarak da bilinir. Ege, İç Anadolu ve Isparta’nın kesiştiği yerde bulunduğu için Göller Yöresi denir. Zengin bir floraya sahip olan Isparta, inanç turizminin tüm ihtişamını yansıtmaktadır. Coğrafi konumu iyi olduğu için sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Isparta İklim

hakkında

Hem Akdeniz iklimi hem de Orta Anadolu karasal ikliminin etkisi altında kalan Isparta, bir nevi geçiş bölgesinde bulunmaktadır. Buna bağlı olarak her iki iklimin özellikleri de görülür. Kış mevsimi serin geçen Isparta’da yaz mevsimi sıcak geçmektedir. Akdeniz Bölgesine yakın olduğu için özellikle güney kısımlarında Akdeniz iklimi görülür.

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

hakkında

Ulaşım seçenekleri konusunda geniş imkânlar sunan Isparta’ya kara yolu ile uçak bileti alarak gidilebilir. Havayolu ile Isparta’ya gitmeyi düşünenler, şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Süleyman Demirel havaalanını tercih etmelidir. Yılın her döneminde demiryolu seferleri ile de Isparta’ya ulaşım mümkündür.

Isparta Mutfağı

hakkında

Isparta’da yöresel lezzetler konusunda geniş seçenekler sunulmaktadır. En popüler lezzetler bulama, helva, sırma tatlısı ve bazdırmadır. Bunun dışında yöresel olarak yapılan tandır kebabı da mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdendir.

Isparta’da Gezilecek Mekânlar

hakkında

Yalvaç: Isparta’nın Yalvaç ilçesine 1 km mesafede bulunan Antiocheia, Isparta’ya gelenlerin mutlaka uğradıkları bir

Artemis Tapınağı: Yalvaç ilçesine 25 km mesafede bulunan tapınakta geçmiş dönemin izleri görülür. Gezilmesi gereken diğer önemli yerlerden bazıları şunlardır: Davraz Kayak Merkezi, Hoyran Adası, Mimar Sinan Camii.

Isparta Alışveriş

hakkında

Gül üretiminde 1.sırada olan Isparta’da gülden yapılan çeşitli ürünler sunulmaktadır. Bu nedenle gül kolonyası, gül lokumu ve gül kremi popülerdir. Şehir merkezindeki Mimar Sinan Caddesinde hediyelik eşyalar bulunabilmektedir. Yalvaç ilçesinde geleneksel el sanatları ürünleri de alışveriş için tercih edilen bölgelerdendir.

Isparta Ulaşım Yolları

hakkında

Şehir içi ulaşım konusunda Isparta’ya gelenler rahat etmektedir. Halk otobüsleri ve taksiler Isparta’nın her noktasına ulaştırmaktadır.

Haritada Isparta

Isparta Uçak Firmaları

Isparta Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat