Hatay Kalkışlı Uçak Seferleri

Hatay Varışlı Uçak Seferleri

Hatay Hakkında

hakkında

Hatay Akdeniz bölgesinde yer alan ve sınır komşularımızdan olan Suriye'ye yakın olmasıyla bilinmektedir. Bu açıdan bakıldığında Hatay'ın bir kısmı yüksek dağlarla çevrilmiştir. Ayrıca, Hatay ili İskenderun'da yer alan muhteşem tatil yerlerinden dolayı oldukça ilgi çeken bir yerleşim yeri olmayı başarmıştır. Şehrin ortasından geçen Asi nehri ise Hatay'a ayrı bir güzellik katmaktadır.

Hatay İklim

hakkında

Hatay ikliminde genel olarak Akdeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Yazları genel olarak sıcak ve kurak bir şekilde geçmektedir. Kış aylarında ise bol miktarda yağış alan bir yerdir. Kar yağışı ise bazı günlerde azda olsa yere düşmektedir. Genel olarak ılıman ve sıcak bir iklimin görüldüğü söylenebilir.

Hatay'a Nasıl Gidilir?

hakkında

Hatay'a gitmek isteyen kişiler ister hava yolu ulaşımını isterlerse de kara yolu ulaşımını güven içerisinde kullanabilirler. 2007'de yapılan Hatay Havalimanı sayesinde hava yolunu kullanmak isteyen kişiler için büyük bir kolaylık olmuştur. Hava yolunu tercih etmek isteyen kişiler ise uçak bileti alarak kısa süre içerisinde Hatay'a gidebilirler.

Hatay Mutfağı

hakkında

Hatay'da yemek yemek isteyenler için akla ilk gelen seçenek meşhur Hatay döneridir. Türkiye genelinde Hatay usulü döner ya da Antakya döner olarak geçen bu yemeği Hatay'da mutlaka denemelisiniz. Herşey yerinde güzeldir ve yerinde denenmesi gerekir. Hatay dışında yapılan Hatay usulü dönerin aslını çokta yaşattığı söylenemez. Çünkü Hatay'da yiyeceğiniz bu dönerin yerini hiçbir şey

Nefis sosu ve özel ekmeği ile sizlere sunulan Hatay dönerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Ayrıca İskenderun döneri olarakta bilinen bu enfes dönerden yerken çok keyif alacağınıza emin olabilirsiniz. Hem görsel açıdan hemde lezzet açısından son derece başarılı olan bir döner olduğunu bizzat test etmiş

Hatay'da yapılan yöresel yemekler arasında ise ; muhammara, biberli ekmek, kağıt kebabı, yöreye özgü çeşit çeşit çorbalar, babagannuş ve daha birçok enfes yemek bulunmaktadır. Tabi Hatay'da yemek yedikten sonra tüketilen en meşhur tatlı bilindiği gibi künefedir. Harika bir görsel şölen sunan Hatay künefesi tadını damağınızda bırakan bir tatlıdır. Hataylı ustaların elinden lezzetli bir künefe yemeden sakın şehirden ayrılmayın.

Hatay Gezilecek Mekanlar

hakkında

Hatay yapısı itibariyle güzel bir atmosfer içerisinde yer alan bir şehirdir. Hatay'a gidecek olan kişilerin Hatay'a vardığında ilk görmesi gereken yer Hatay Arkeoloji müzesidir. Arkeoloji alanında çok iyi bir görsel şölen sunan bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yeraltı çarşılarından hoşlananların gezmesi gereken yer ise merkezde bulunan büyük Yeraltı çarşısıdır. Bu çarşı içerisinde birçok dükkan bulunmakla birlikte güzel bir zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca birçok kale ve kaplıca bulunan Hatay'da çok güzel bir vakit geçireceğinizi bilmelisiniz.

Özellikle Titus Tüneli ve Beşikli mağara tarihi açıdan görülmeye değer çok özel yerlerdir. Hoşgörülü bir din inanışı olan Hatay'da çok özel camiler görebileceğiniz gibi manastır ve kilise gibi yapılarda görmeniz mümkündür.

Hatay Alışveriş

hakkında

Hatay'da alışveriş yapmak isteyenler için birçok yöresel dükkan bulunmaktadır. Özellikle yeraltı çarşısı bu anlamda size yardımcı olabilecektir. Hatay merkezde yer alan birçok uzun çarşı bulunmaktadır ve buralardan güven içerisinde alışveriş yapma şansınız vardır. Ayrıca Prime Mall, Park Forbes AVM, Palladium gibi birçok büyük alışveriş merkezi Hatay ilinde mevcuttur.

Hatay Ulaşım Yolları

hakkında

Hatay konum olarak Adana, Osmaniye ve Gaziantep illerine yakın olan bir yerdir. Kara yolunu tercih eden kişiler genellikle bu iller üzerinden Hatay'a ulaşım sağlarlar. Fakat her zaman uçak bileti bulma şansınız olduğu için ulaşım konusunda asla sorun yaşamazsınız. Türkiye'nin en güzel yerlerinden birisi olan Hatay'ı sizlerde en az bir kerede olsa ziyaret etmelisiniz.

Haritada Hatay

Hatay Uçak Firmaları

Hatay Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat